Start Szkoła Biblioteka

GODZINY OTWARCIA 2017/2018

7.30 - 14.20

7.30 - 13.30

Przyjmiemy nieodpłatnie bajki, książeczki, lektury itp. w dobrym stanie, dostosowane do poziomu szkoły podstawowej.

Jeśli nie potrzebujesz - przynieś do naszej biblioteki - niech skorzystają inni :)

"DZIAŁO SIĘ..."

29 kwietnia 2016 r. w Szkolnym Centrum Informacyjnym w Gimnazjum nr 2 we Wschowie odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Krzysztofem Petkiem, autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi niebezpieczeństwami, środowiskami i subkulturami musieli się zmierzyć bohaterowie jego książek. Jakimi umiejętnościami dysponowali w sytuacjach zagrożenia. Podróżnik opowiedział o licznych przygodach i spotkanych ludziach w czasie wypraw. Na koniec zaprezentował najprostsze techniki obrony i obszerną multimedialną prezentację. Autor zachęcał młodych do spędzania czasu aktywnie i ciekawie bez używek i dopalaczy. Krzysztof Petek zaimponował uczniom poczuciem humoru, doświadczeniem i życiowym mottem „Żyjmy tak, aby innym nie wyrządzić krzywdy”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Recepta na zdrowe życie” sfinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii (Profilaktyka i Młodzież) oraz Radę Rodziców przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie.

PROPOZYCJE...

Zachęcamy do składania propozycji tytułów książek, których w naszych zbiorach jeszcze nie ma, a warto je polecić. Postaramy się w kolejnych zakupach uwzględnich Wasze propozycje. Tytuły książek lub nazwiska interesujących autorów proszę przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

BOOKCROSSING

Od listopada 2010 r. ruszyła w SCI akcja Bookcrossingu. W czytelni znajduje się PÓŁKA UWOLNIONYCH KSIĄŻEK. Znajdziecie na niej książki, które ktoś juz przeczytał i chce się nimi podzielić z Wami. Można to nazwać ożywianiem książek zapomnianych. Jeśli masz w domu książki (własne), których już nie potrzebujesz, a mogą one zainteresować Twoich rówieśników, przynieś je do czytelni i zostaw na półce. Przy okazji, może znajdziesz coś dla siebie :)

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ!!!