Start Sport w szkole

Srebrny medal Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce Dominika Wałowskiego.

25.05.2017r odbyły się w Zielonej Górze Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się szóstka uczniów naszego gimnazjum: Dominika Pihil, Julia Ścisłowska, Jakub Krakowian, Rafał Nowiński, Kacper Chruszczewski i Dominik Wałowski. Nasi uczniowie ustanowili 7 nowych rekordów życiowych i wszyscy uplasowali się w czołowych ósemkach w swoich konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się Dominik Wałowski, który wywalczył srebrny medal w biegu na 3000m z czasem 9’47”. To pierwszy medal Dominika w starszej kategorii wiekowej. Brawa dla młodych sportowców i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.

(A.Orłowski)

Brązowy medal Mistrzostw Województwa koszykarek

Koszykarki Gimnazjum Nr 2 we Wschowie prowadzone przez nauczyciela-trenera Elżbietę Korczak, zdobyły brązowe medale Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Koszykówce podczas zawodów finałowych Gimnazjady w Gorzowie Wlkp 19.05.2017 r. W półfinale po bardzo trudnym i emocjonującym meczu uległy zespołowi z Gim AZS PWSZ Gorzów Wlkp  44 : 21. W walce o brąz przyszło stoczyć pojedynek z utytułowanym Gimnazjum Nr 1 Szprotawa. Nasze dziewczyny starały się kontrolować grę systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie zwyciężyły po dobrym meczu 70 : 36 i  mogły cieszyć się z brązowego medalu. Brawa dla dziewcząt i trenerki.
Zespół wystąpił w składzie: Jagoda Pierzchała, Julia Rękoś, Samanta i Sandra Duda, Agata Żaglewska, Paulina Gajek, Wiktoria Mucha, Ilona Dziadosz, Oliwia Kamieniarz, Lorena Fiuk, Katarzyna Piszewska.

(E.Korczak)

Julia Ścisłowska medalistką Mistrzostw Polski

8-9 kwietnia 2017 r. w odległych Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegach Górskich Anglosaskich. Zawody było rozgrywane na bardzo trudnej trasie o długości 2900m na zboczu Laworty. Rewelacyjnie spisały się w tych zawodach uczennice naszej szkoły Julia Ścisłowska i Dominika Pihil, które uprawiają na co dzień lekkoatletykę we wschowskim klubie LLKS Osowa Sień. Po pięknej walce na trasie obie dziewczyny zostały laureatkami Mistrzostw Polski. Julia zdobyła srebrny medal a Dominika zajęła 6 miejsce!!! To pierwszy medal Mistrzostw Polski w karierze Julki i kolejny lekkoatletów z Gim 2. W drugiej dziesiątce na dystansie 5000m uplasowali się Dominik Wałowski, Kacper Chruszczewski, Rafał Nowiński. Brawa dla dziewczyn i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.

XXXII Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym

Już tradycyjnie od kilkunastu lat uczniowie Gimnazjum Nr 2 brali udział 2.04.2017r w XXXII Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Na starcie imprezy biegowej stanęło 1415 zawodników w tym 7 uczniów naszej szkoły: Julia Ścisłowska, Dominika Pihil, Maria Ciemierzewska, Jakub Orłowski, Kacper Chruszczewski, Rafał Nowiński, Dominik Wałowski. W biegu na dystansie 5km w rywalizacji do lat 19 znakomicie spisali się chłopcy z klas III. Dominik Wałowski, który zajął 2 miejsce, Rafał Nowiński 8 miejsce a Kacper Chruszczewski 9 miejsce. W rywalizacji klas I i II na dystansie 2km zwycięstwo odniosła Julia Ścisłowska, 4 miejsce zajęła Dominika Pihil a 7 miejsce Maria Ciemierzewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Rywalizacja byłą o tyle trudna, że w każdym biegu uczestniczyło blisko 300 młodych biegaczy i trudno było przebijać się do czołówki. Brawa dla młodych lekkoatletów i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.

III m. chłopców na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych

Podczas rozegranych w Babimoście 21.10.2016 r. Finałów Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych znakomicie zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum Nr 2 we Wschowie. W rywalizacji zespołowej chłopcy uplasowali się na 3 miejscu a dziewczęta na 7 pozycji. Indywidualnie najlepiej wypadł Dominik Wałowski, który zajął 5 miejsce tracąc tylko 2” do medalowej pozycji, warto dodać, że ten młody lekkoatleta przed rokiem był na odległej 40 pozycji – zanotował ogromny postęp. Wśród dziewcząt bardzo dobrze wypadła Julia Ścisłowska, która zajęła 12 miejsce w rywalizacji z 2 lata starszymi biegaczkami. Zespół chłopców; Dominik Wałowski, Jakub Rubach, Piotr Ratajczak, Rafał Nowiński, Łukasz Żaglewski, Jakub Bąkiewicz, Mikołaj Pihil, Szymon Antoniuk, Dominik Klimpel. Zespół dziewcząt; Julia Ścisłowska, Żaneta Grodziska, Dominika Pihil, Maria Ciemierzewska, Sandra i Samanta Duda. Opiekunami zespołów są; Elżbieta Korczaki i Andrzej Orłowski. Gimnazjaliści z „Zaciszówki” potwierdzają tym samym, już po raz kolejny, przynależność do najlepszych szkół w sporcie województwa lubuskiego.
Pełne wyniki http://www.szs-lubuskie.pl/

(A. Orłowski)

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych - Olbrachcice

Znakomicie spisali się uczniowie Gimnazjum Nr 2 we Wschowie podczas Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych, które odbyły się 13.10.2016 r. na torze motocrossowym w Olbrachcicach. Nasi biegacze nie dali rywalom żadnych szans zajmując wszystkie miejsca na podium, zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców. Wszyscy nasi lekkoatleci wywalczyli pewny awans na Mistrzostwa Województwa. Brawa dla naszych młodych sportowców i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.
Dziewczęta 1500m
1m. Julia Ścisłowska