Start O nas

Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II we Wschowie powołano do życia 1 września 2000 r. Pierwszym dyrektorem szkoły został mgr Władysław Chilarski, który obecnie sprawuje ten urząd trzecią kadencję.

Początkowo siedzibą szkoły była Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie a uczniowie uczęszczali na zajęcia do szkół należących do obwody naszego gimnazjum tj. do Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, Szkoły Podstawowej w Przyczynie Górnej, Szkoły Podstawowej w Łysinach i Szkoły Podstawowej w Lginiu.

1 września 2001 r. rozpoczęliśmy rok szkolny w nowo oddanym do użytku budynku. Gmach szkoły, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej (pastelowe kolory sal lekcyjnych, nowe meble spełniające współczesne standardy) wywiera na odwiedzających nas gościach bardzo pozytywne wrażenie. W późniejszych latach doczekaliśmy się stworzenia bazy sportowej w postaci bieżni, kortów tenisowych, boisk do koszykówki czy siatkówki itp. Ponadto na terenie gimnazjum znajduje się mini amfiteatr, w którym odbywają się różnego typu imprezy szkolne. W 2004 r. rozpoczęto budowę hali sportowej oddaną do użytku 15 października 2005 r.

W Gimanzjum Nr 2 we Wschowie zatrudnionych jest obecnie 51 nauczycieli.

Dyrektor szkoły: mgr Władysław Chilarski
Vice dyrektorzy: mgr Jolanta Trusewicz, mgr Małgorzata Goździcka-Marciniak