Start Aktualności Szybkie liczenie

SZYBKIE LICZENIE - 26 maja 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie odbyły się II Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu. Po raz pierwszy wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum. W poszczególnych konkurencjach wymagana była znajomość podstawowych działań matematycznych oraz technik sprytnych rachunków, np. sprawnego wykorzystywania praw działań. Mistrzostwa pokazały, że z pozoru proste ćwiczenia rachunkowe wplecione w zabawę i współzawodnictwo mogą być ciekawe, atrakcyjne i emocjonujące dla uczniów.
W konkursie udział wzięło po jednej drużynie z każdej szkoły. W klasyfikacji brane były wyniki drużyny oraz indywidualne. Uczniowie z naszej szkoły wywalczyli:
I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce- Michał Kierul kl. 3b
II miejsce- Adrian Chudzik kl.2a
III miejsce- Julia Płociniczak kl.3b
Gratulacje dla całej drużyny.
(M.Marciniak)